«Ми дякуємо нашим захисникам за можливість молитися, працювати і вільно сповідувати віру», – Блаженнійший Митрополит Епіфаній

В умовах цієї війни ми не просто як певний образ, історію з минулого чи філософську концепцію, але як саму реальність навколо себе, бачимо боротьбу темряви проти світла, зла проти добра. Боротьбу, яка має не лише військовий, але також і моральний та духовний вимір.

Священне Писання не раз використовує образ боротьби зі злом як спосіб відобразити реалію нашого духовного буття. Наш відвічний ворог – диявол і його слуги – невпинно воює, постійно нападає, аби отримати над нами перемогу, погубити нас, тримати у кайданах рабства злу. Але водночас Господь дає нам силу і духовну зброю, аби перемагати ворога. Меч слова Божого та молитви, щит віри, шолом спасіння – всі ці образи ми знаходимо в Писанні, яке закликає нас завжди бути пильними і готовими, як воїн на сторожі, щоби давати відсіч нападам лукавого супротивника – сатани.

Завдяки нашим новітнім героям ми маємо можливість продовжувати і нашу молитву, і нашу працю, і вільну проповідь слова Божого та вільне сповідання нашої православної християнської віри. Захищаючи свободу і незалежність України, наші Сили оборони захищають також і нас як автокефальну Церкву, дають нам можливість звершувати богослужіння, проводити навчання, жити, як вільна від імперського ярма Помісна Церква. І сьогодні ми знову дякуємо нашим захисникам за це та молимося про їхню перемогу над агресором і про встановлення благословенного миру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *