Зі слова Митрополита Київського і всієї України Епіфанія після на сьому річницю від часу вручення Томосу

День 6 січня 2019 року назавжди увійде в історію Православної Церкви України та побожного українського народу як особлива дата. З рук Вашої Всесвятості, достойного спадкоємця великих святителів і патріархів Апостольського Константинопольського престолу, Першого серед Предстоятелів Церков, Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха, тут, у історичному священному центрі Православ’я, нами був отриманий Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію Православної Церкви України. Томос, який став незмінним свідченням нашого статусу автокефалії та нашої рівності з іншими Помісними Церквами-Сестрами. Наша Матір, Велика Христова Церква у Константинополі, відновила порушену багато століть тому справедливість. Понад триста років тому через насилля і порушуючи канонічний порядок Московський престол захопив над Церквою Києва владу, використовуючи цю владу для того, щоби тримати в рабстві український народ. Але ми, звільнившись від російської тиранії та відновивши незалежність Української держави, зверталися до нашої Матері Церкви у Константинополі з наполегливими проханнями відновити справедливість і канонічний порядок в Україні.

Ви, Ваша Всесвятосте, і Святий та Священний Синод вислухали ці прохання Церкви і народу України та сім років тому тут вручили письмову відповідь на них, скріпивши цю відповідь єднанням у молитві та Святій Євхаристії. І сьогодні, в символічний та історичний для всіх нас день, ми прибули з України для того, щоби ще раз особисто засвідчити нашу вдячність Матері Церкві та Вашій Всесвятості за все, що було зроблене для України і що Ви продовжуєте робити для нашого блага.

Чотири роки тому російська держава, яка до того вела приховану війну проти України, напала на нас відкрито. Ми вимушені також свідчити, що цей злочин несправедливої агресії не лише не був засуджений Церквою Росії – навпаки, вона вустами свого патріарха і багатьох інших стала схвалювати війну проти України, назвала її «священною війною». За ці чотири роки ми побачили, що нечестиве вчення «русского міра», яке суперечить Євангелію і Переданню Церкви, глибоко проникло в середовище Церкви Росії та навіть поза її межі. Це вчення та його послідовники вносять філетичне розділення у Христову Церкву, що бачимо не лише в Україні, але і в країнах Африки, в Європі та по цілому світу.

На жаль і в наш час ми бачимо, як тіло Церкви Христової зазнає страждання. Великі його частини, такі як Церква Росії, глибоко уражені хворобою. Тому особливо важливими є ті виняткові канонічні обов’язки, які отці Церкви віддавна поклали на Всесвятійший Престол Константинополя і на Вселенських Патріархів. Велика Христова Церква у Константинополі на чолі з Вашою Всесвятістю, маючи підтримку від всіх, хто справді дотримується канонічного порядку та шанує істинне Передання Церкви, приносить лікування туди, де лжевчення і гріхи стають причиною хвороби тіла церковного.

Від імені повноти Православної Церкви України, від нашого побожного народу ми дякуємо Вашій Всесвятості та у Вашій улюбленій особі – повноті Матері Церкви Константинопольської за допомогу, яку ми отримали та продовжуємо отримувати в умовах страждань від російської агресії. Ми вдячні за свідчення істини про цю агресивну війну, яку Ви справедливо назвали «диявольською війною». Ми вдячні за миротворчі зусилля, яких Ви докладаєте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *